تعیین تاریخ انقضا برای رمز رایانه

برای کاهش احتمال دسترسی افراد غیر مجاز به رایانه می توانید برای رمزهای عبور تعیین شده تاریخ انقضا تعیین کرد.

به گزارش خبرنگار فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران؛ یکی از راهکارهای افزایش امنیت رمزهای عبور تغییر آنها در بازده های زمانی کوتاه مدت است،حال می توانید به ویندوز رایانه خود ویژگی ای را اضافه کنید که در زمانی مشخص شما را وادار به تغییر رمز عبور رایانه تان کند.از منوی Start به Control Panel بروید این آدرس خیلی مهم است.سپس بر رویAdministrative Tools  و پس از آن Computer Management دوبار کلیک کنید.در پنجره Computer Management، از منوی کناری بر روی Local User and Groups کلیک کرده و زیر شاخه های آن را باز کنید.سپس Users را انتخاب کنید.

خواهید دید که حساب های کاربری فعال در ویندوز در پنجره کناری نمایان می شود.بر روی نام کاربری که قصد تعیین تاریخ انقضا برای رمز عبورش را دارید راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید.در پنجره باز شده در همان تب General، تیک گزینه Password Never Expires را بردارید.

دکمه OK را بزنید.

اکنون رمز عبور کاربری شما دارای محدودیت زمانی 14 روزه شده است و پس از 14 روز منقضی می شود.برای تغییر تاریخ انقضا از 14 روز به تعداد روزهای دیگر بایستی مرحله دوم ترفند را اجرا کنید:از منوی Start وارد Run شده و عبارت regedit را وارد کرده و Enter بزنید تا رجیستری ویندوز باز شود.

این مسیر را دنبال نمایید:


HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogon

اکنون از قسمت دیگر صفحه passwordexpirywarning را یافته و بر روی آن دوبار کلیک کنید. در پنجره کوچک باز شده تیک گزینه Decimal را بزنید تا تغییرات راحتتر باشد.حال کافیست به جای عدد 14 تعداد روزهایی که میخواهید پسورد پس از ثبت منقضی شود را وارد نمایید.پس از ثبت تعداد روزها و تغییر آن دکمه OK را زده و رجیستری را ببندید تا تغییرات ذخیره شود.اکنون پسورد شما پس از تاریخ ثبت آن پس از گذشت تعداد روزهای تعیین شده منقضی و حذف می شود.

 

منبع: www.yjc.ir

[ یکشنبه 09 اسفند 1394 ] [ 15:28 ] [ درآمد مجازی ]

[ نظرات (0) ]