خواص و فواید شیر

[ دوشنبه 11 دی 1396 ] [ 21:02 ] [ درآمد مجازی ]

[ نظرات (0) ]

انواع پروتئین‌های گیاهی

[ دوشنبه 04 دی 1396 ] [ 18:49 ] [ درآمد مجازی ]

[ نظرات (0) ]

آشنایی با روش آماده‌سازی کلم[ چهارشنبه 29 آذر 1396 ] [ 4:13 ] [ درآمد مجازی ]

[ نظرات (0) ]

درمان سرفه با گیاهان[ چهارشنبه 29 آذر 1396 ] [ 3:42 ] [ درآمد مجازی ]

[ نظرات (0) ]

خواص درمانی شير شتر

خواص درمانی شير شتر

تاثيرات شگفت انگيز وخواص درمانی شير شتر آنچنان قوی وآشکار است که در برخی کشورها انواع کلينيک‌های تخصصی برای درمان انواع بيماريها با شيرشتر تاسيس شده است.

به گزارش مشرق،  شير شتر گرم و يا سرد آن نسبت به گاو و گوسفند خوشمزه‌تر می‌باشد و چربی آن نيز سبک‌تر است.

شير شتر برای درمان بيماري‌های کبد و کم خونی و سل و بيماري‌های هنگام پيری و شکنندگی استخوان‌ها و نرمی استخوان در کودکان و برای درمان سرماخوردگی، تب و آنفلوآنزا و همچنين درمان هپاتيت ب مفيد است.

شير شتر همچنين در درمان بيماري‌های تنفسی از جمله سل و آسم بيماري‌های معده وروده بزرگ و اختلالات گوارشی و کاهش قند و فشار خون و تنظيم ضربان قلب و تنفس و گرمازدگی مفيد می‌باشد.

با توجه به تحقيقاتی که اخيرا درباره مصرف شير شتر برای مادران باردار انجام دادند متوجه شدند که مصرف شير شتر برای نوزاد و مادر مفيد و در سلامتی آنها موثر است.
شير شتر به صورت خام و به صورت محصولات تخميری برای درمان زخم معده، بی‌نظمی‌های بدن، اسهال ،يبوست و زخم ها موثراست.

همچنين درمان بيماری‌های سخت معده‌ای هم با استفاده از شير شتر گزارش شده است.
بيماران دارای هپاتيت نيز بعد از خوردن شير شتر عملکرد بدنشان بهبود پيدا می‌کند.
درکشور‌های آفريقايی (مصر، سودان، کنيا و سومالی) اين اعتقاد در بين شتربانان وجود دارد که مردانی که شير شتر می‌نوشند، قوی تر، تنومندتر و سريع‌تر هستند.
محققان از شير شتر برای درمان بيماران مبتلا به ايدز هم درسطح دنيا استفاده کرده وبه پيشرفت‌های خوبی هم دست يافته‌اند.

استفاده از شير شتر 70 تا 80 درصد از ويتامين‌ها و پروتئين‌های مورد نياز بدن را تامين می‌نمايد.

تحقيقات نشان ميدهد که ويتامين شير شتر 3 برابر شير گاو است.

شير شتر بدليل اينکه حاوی مقادير بالای ويتامين ث می‌باشد در پيشگيری و درمان بيماريی‌های دهان و دندان و همچنين محافظت از لثه‌ها و تقويت دندان بسيار مفيد می‌باشد.

برخی پژوهش‌ها و بررسی‌ها نشان می‌دهد که چربی‌ها و مواد موجود در شير شتر نسبت شيرها راحترها و سريعتر هضم و جذب می‌شود.

اخيرا پروتئيني در شير شتر کشف شده است که عملکرد آن همانند انسولين می باشد و در درمان بيماری ديابت بسيار مفيد وکار ساز است.

شير شتر مي تواند حداقل پروتئين های ضروری روزانه انسان مخصوصا اسيد های آمينه را تامين کند.

چون نيازهای انسان در محيط های گرم و خشک بر پايه کالری کمتری است و پروتئين وآب نقش مهمی دارند، مقادير کمی شير شتر می تواند نياز انسان را در اين مناطق تامين کند.
شير شتر آنچنان منبع سرشاری ازماده معدنی بنام آهن است که برخی معتقدند مصرف مناسب و مداوم آن انسان را از هر نوع شيری بي نياز می کند حتی نوزادان را از شير مادر.
طبق تحقيقات شير شتر 10 برابر شير گاو؛ عنصر آهن و کلسيم دارد.

شير شتر سرشار از اسيدهای مهمی بنام اسيد آمينه است ، مانند والين و متيونين و ليزين و آرژنين و فنيل آلانين.همچنين شير شتر دارای مقادير نسبتا بالای آلبومين و گلوبولين نيز می باشد.

نکته بسيار عجيب و جالب درباره شيرشتر اين است که اين ماده گرانبها قادر است بدون استفاده از لوازم امروزی کيفيت خود را در دمای 4 درجه سانتيگراد بمدت 12 روز ودر دمای معمولی اتاق بمدت 48 ساعت و حتی بيشتر حفظ نمايد.

اين درصورتي است که بطور مثال شير گاو در دمای عادی اتاق ظرف 12 ساعت ترش مي شود ،که علت آن مربوط می شود به اينکه سرعت تخمير قند لاکتوز در شير شتر بسيار کم است و از طرفی ناگفته نماند که افزايش ميزان اسيديته در شير شتر آرام و به کندی است.
تحقيقات نشان می دهد که شير شتر بخاطر وجود برخی مواد ازجمله انواع پروتئينها مانند پروتئين کازئين؛ در برابرسموم، باکتری ها، قارچ ها، و بسياری از خطرات احتمالی آنها بويژه برای نوزادان مقاوم و سبب مصونيت در برابر آنها می شود.
لازم به ذکر است خراسان جنوبی دومين استان کشور در زمینه تولید و پرورش شتر است و هم اکنون تعداد 29 هزار و 400 نفر شتر در استان پرورش داده می شود.


 منبع: http://www.mashreghnews.ir[ شنبه 22 اسفند 1394 ] [ 1:01 ] [ درآمد مجازی ]

[ نظرات (0) ]