close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
تغذیه

خواص و فواید شیر

خواص و فواید شیر

 

چرا این قدر شیر خوردن توصیه می شود؟

 شیر جزو نوشیدنی های سالمی است که از کودکی تا به حال بارها و بارها مطالب بسیاری را در مورد فواید آن شنیده ایم. به گفته متخصصان تغذیه، شیر سرشار از مواد معدنی مورد نیاز استخوان هاست. اینکه شیر از چه مواد مغذی تشکیل شده و چرا متخصصان تغذیه افراد را به استفاده از این نوشیدنی ترغیب می کنند، سوالی است که این بار از دکتر مسعود کیمیاگر، متخصص تغذیه پرسیدیم...
ادامه مطلب ...

[ دوشنبه 11 دي 1396 ] [ 21:2 ] [ درآمد مجازی ]

[ نظرات () ]

انواع پروتئین‌های گیاهی


پروتئین‌ها ابقای زندگی حیاتی را به عهده دارند، بافت‌های بدن را مرمت می‌کنند. به فرآیند تجدید سلولی کمک می‌کنند و به تولید هورمون‌ها، آنزیم‌ها و سلول‌های خونی می‌پردازند. پروتئین بعد از آب دومین ماده مغذی است که به وفور در بدن یافت می‌شود.

ادامه مطلب ...

[ دوشنبه 04 دي 1396 ] [ 18:49 ] [ درآمد مجازی ]

[ نظرات () ]

آشنایی با روش آماده‌سازی کلم

 اگر از عطر و بوی کلم خوشتان نمی‌آید به‌جای صرف‌نظر از پخت آن، در روش آشپزی‌تان تغییراتی ایجاد کنید؛ پشیمان نخواهید شد!

خانواده کلم‌ها از جمله سبزیجات پرخاصیتی هستند که طعم و مزه آنها برای بعضی افراد به قدری ناخوشایند و نامطبوع است که ترجیح می‌دهند از خواص آنها صرف‌نظر کرده و اصولا کلم را در رژیم غذایی‌شان راه ندهند؛ غافل از اینکه راه‌های بهتری نیز وجود دارد.


ادامه مطلب ...

[ چهارشنبه 29 آذر 1396 ] [ 4:13 ] [ درآمد مجازی ]

[ نظرات () ]

درمان سرفه با گیاهان

 ترکیب نشاسته با آب‌جوش از قدیم برای تسکین سرفه‌های خشک به کار می‌رفت و اثربخشی خوبی دارد. این ترکیب نرم‌کننده سینه نیز است.

هنوز هم افراد بسیاری هستند که ترجیح می‌دهند هنگام بیماری، به جای استفاده از داروهای شیمیایی، از گیاهان دارویی و درمان‌های سنتی استفاده کنند. خاصیت دارویی بسیاری از گیاهان از گذشته‌های دور در همه‌جای جهان، از جمله ایران شناخته‌شده است. در این مطلب به تعدادی از رایج‌ترین و موثرترین درمان‌های گیاهی سرفه اشاره خواهیم کرد.
ادامه مطلب ...

[ چهارشنبه 29 آذر 1396 ] [ 3:42 ] [ درآمد مجازی ]

[ نظرات () ]

خواص درمانی شير شتر

خواص درمانی شير شتر


تاثيرات شگفت انگيز وخواص درمانی شير شتر آنچنان قوی وآشکار است که در برخی کشورها انواع کلينيک‌های تخصصی برای درمان انواع بيماريها با شيرشتر تاسيس شده است.

به گزارش مشرق،  شير شتر گرم و يا سرد آن نسبت به گاو و گوسفند خوشمزه‌تر می‌باشد و چربی آن نيز سبک‌تر است.

شير شتر برای درمان بيماري‌های کبد و کم خونی و سل و بيماري‌های هنگام پيری و شکنندگی استخوان‌ها و نرمی استخوان در کودکان و برای درمان سرماخوردگی، تب و آنفلوآنزا و همچنين درمان هپاتيت ب مفيد است.
ادامه مطلب ...

[ شنبه 22 اسفند 1394 ] [ 1:1 ] [ درآمد مجازی ]

[ نظرات () ]